איך לעבוד מול חברת השמה? / ענת ספיר

אם עד עכשיו לא ידעתם אז כדאי שתדעו כי לחפש עבודה זו עבודה!

Hire Me Sign With Construction Worker Showing Careers
איך לעבוד מול חברת השמה

מועמדים רבים מתלבטים ושואלים את עצמם האם כדאי לעבוד מול חברת השמה או לא? מה מידת היעילות?

האם קשר עם חברת השמה יכול לחשוף אותי למשרות אטרקטיביות ומעניינות? איך נכון לעבוד מול חברות השמה?

האם לשלוח כמה פעמים קורות חיים לתפקידים שחברת ההשמה מפרסמת שוב ושוב, או לחכות עד שאמצא את תפקיד חלומותי, ורק אז לשלוח ולהמתין לת
שובה?

אם לא הבנתם עד עכשיו אז כדאי לדעת ששם המשחק הוא מיקוד ומידה נכונה.

לקרוא את הגדרת התפקיד במודעה – לשים לב לכל הפרטים והאותיות הקטנות ולנסות להבין את מהות התפקיד והדרישות. יש לשים לב לדרישות השכלה וניסיון,  משום שבדרך כלל חברות ההשמה אינן מתפשרות על הדרישות שפורסמו ומשתדלות לעשות התאמה מקסימלית עבור לקוחותיהן.

אם ראית משרה מתאימה ואטרקטיבית, ונראה לך שהכישורים והניסיון שלך עונים על רוב הדרישות, כדאי לשלוח את קורות החיים ומיד לאחר מכן לצלצל אל משרדי החברה, לנסות לברר מה שם הרכזת המטפלת בתפקיד, מה הטלפון והמייל הישיר שלה, לוודא שקיבלה את קורות החיים ששלחת, ולנסות לעבוד על בסיס קשר אישי.

קשר אישי – נכון, זה לא תמיד אפשרי, וחלק גדול מהתפקידים שמתפרסמים אינם נושאים את שם החברה, בדיוק מהסיבה הזו – כדי לא להיות מוצפים בפניות טלפוניות.

במידה ומתאפשר קשר אישי – כדאי לנצל זאת.

לא להציף – לחברות ההשמה יש מאגר מסודר ושיטתי של קורות חיים, עם יכולת פילוח .

לא רצוי לחזור ולשלוח שוב ושוב את קורות החיים שלך לאותו משרד, לאותו תפקיד או לתפקידים מתחלפים. זה מעמיס על המערכת ויוצר תחושת לחץ ונואשות.

רכזות ההשמה זוכרות היטב את המועמדים שמציגים את עצמם כמתאימים לכל משרה ולא מעריכות אותם.

מעקב – שלחת את קורות החיים שלך אחרי שווידאת שהמשרה מתאימה לך.

כדאי לנסות לאתר את אשת הקשר בחברה שמטפלת בתפקיד המבוקש, או את המזכירה, ולברר שקורות החיים התקבלו. לעשות זאת בנימוס ולא בהצקה.

רישום מסודר – אין ברירה, כדי לעקוב אחרי חומר ששלחת, כדי לשמור על יעילות, צריך לעבוד בצורה מסודרת, לרשום בדיוק תאריך, שם חברה, תפקיד מוצע, רק כך ניתן לשמור על רצף וסדר, אחרת קל מאוד להתפזר בתהליך.

והכי חשוב – כשחוזרים אליך טלפונית כדי לזמן לראיון – זה יעזור לך לדעת במה מדובר.

עדכון החברות בהן הוצגת – לחברת השמה חשוב מאוד לדעת מראש עם איזה חברות היה לך קשר קודם, הוצגת או התראיינת. חברת השמה תשתדל למנוע כפילות ולא תציג אותך לחברות שמכירות אותך. חשוב מאוד לא להסתיר את המידע מרכזת ההשמה, כיון שהיא לא תוכל לקדם אותך בחברה שפנית אליה בעצמך או שהוצגת בה על ידי גורם אחר.

בהצלחה!

נכתב על ידי ענת ספיר

יועצת עבודה וקריירה

מנכ’ל ספיר ג’ובס

09-7717297

anat@sapirjobs.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן