גאנט שנתי – הדרך שלכם להוציא לפועל את תוכנית העבודה

תרשים גנט מסייע לך לתזמן את פעילויות הפרויקט ולאחר מכן מסייע לך לעקוב אחר ההתקדמות שלך. לפי ההגדרה המילונית “תרשים גאנט הוא תרשים המשמש לתיאור פעילויות עם הקשרים ביניהן תוך ציון הזמן של כל פעילות ופעילות.” הידעתם : התרשים פותח על ידי הנרי גאנט בשנת 1910. גאנט יצר לא מעט תרשימים שונים, אך “תרשים הגאנט” כפי שמוכר לנו היום פותח לצורתו הסופית על ידי W. Clark בשנת 1942. לאחר היווצרו הפך התרשים לתקן בניהול פרויקטים.

גאנט הוא בעצם הדרך שלכם להוציא לפועל את תוכנית העבודה 

בגאנט צריך להכניס את כל התאריכים והדברים החשובים שיש לקחת בחשבון בשנה הקרובה. את חלק מהתאריכים כבר הכנסנו בשבילכם (חגים, חופשות ומועדים מיוחדים). תרשים גנט מסייע לך לתזמן את פעילויות הפרוייקט ולאחר מכן מסייע לך לעקוב אחר ההתקדמות שלך.

3

איך מתחילים לבנות את תוכנית עבודה על גאנט 

בניית הגאנט היא החלק האחרון בכתיבת תוכנית העבודה, זהו השלב שבו ממקמים את הפעילויות בתוכנית על לוח השנה. בשלב זה שימו לב שלא שכחתם להתייחס לתאריך חשוב. או האם קבעתם פעילות על תאריך שאינו מתאים.

שימו לב ♥ לתחומים השונים שיש להכניס לגאנט, אל תכניסו רק את הפעילויות השיווקיות והפרסומיות, זכרו יש לכם גם את ניהול הכספים בעסק שלכם ותשאירו זמן פנוי לפיתוח של מוצרים חדשים והתפתחות אישית שלכם.

השלב הראשון: תאריכים מיוחדים  – להכניס את כל התאריכים והדברים שיש לקחת בחשבון בשנה הקרובה, חגים, חופשות ומועדים מיוחדים, מועדים מיוחדים שקשורים לענף שלכם, תקופות בהם יש פיק או אירועים מיוחדים.

השלב השני: הפעילויות הקבועות – הכניסו את הפעילויות הקבועות, אלו שאתם רוצים לעשות כל שבוע או חודש ולא ניתן להזיז. (נטוורקינג, הניוזלטר השבועי, ימים קבועים לפרסום ברשתות חברתיות) פעילויות שאליהם התחייבתם מראש ואפילו אירועים אישיים (חופשה גדולה, אירוע משפחתי שדורש תכנון רב).

השלב השלישי : התוכניות הגדולות – הכניסו את הפעילויות השנתיות הגדולות (הקמפיינים הגדולים, הפעילויות המיוחדות שדורשות יותר היערכות ותכנון), כך תוכלו לראות האם יש לכם פעילות קבוע או אירוע עתידי שתופס את הזמן שלכם ולהזיז את הפעילות הגדולה למועד נוח יותר. לפעמים הזזה של יום או יומיים יתנו לכם מרווח נשימה ואפשרות להתכונן טוב יותר.

השלב הרביעי: יצירת משימות – לכל התוכניות הגדולות והקטנות צרו את המשימות שאתם צריכים לעשות ברמה היומית בשביל לעמוד בזמנים. את המשימות תרשמו בהתאם ללוחות הזמנים של כל התוכניות הגדולות והפעילויות הקבועות. לדוגמה אם אתם רוצים להוציא ניוזלטר בכל יום חמישי בבוקר זה אומר שעד יום שני אתם צריכים את התוכן, בשביל שתוכו לעצב עד יום שלישי ולהכין אותו לשליחה לאחר תיקונים עד יום רביעי.

שלב חמישי : נשימות – תשאירו לעצמכם מקום לנשום, חופשה קטנה עם המשפחה, יום השראה, כנס שמעניין אתכם או אפילו יום צפייה בהרצאות ב TED. אלו הם הנקודות שיתנו לכם את הכוח להמשיך ולקדם עצמכם ולהגשים את החלום העסקי שלכם.

הגאנט הוא מסמך “נושם” כלומר ניתן לאורך השנה להוסיף, להוריד ולשנות פעילויות. עכשיו נשאר לכם לפתוח את הגאנט יום יום ולראות מה המשימות שעליכם לעשות.

בהצלחה

קבוצת עסקים פלוס

%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%91%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%92%d7%90%d7%a0%d7%98-%d7%9c%d7%aa%d7%95%d7%9b%d7%a0%d7%99%d7%aa-%d7%a2%d7%91%d7%95%d7%93%d7%94

About Maayan Guttman

Check Also

לא נוכל לפתור בעיות בלי לשנות את הפרדיגמה

איך מתמודדים עם פרדיגמות בעסק

מה זה פרדיגמה בעסק ? פרדיגמה היא הנחת יסוד, תבנית התנהגותית, דפוסי פעולה או דרכי …

סופגניות

איך להעלות מכירות בחודש דצמבר

סוף השנה כבר בחודש הקרוב,ואנו מתלבטים איך להעלות מכירות בחודש דצמבר על מנת לסגור שנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן