הלוואות ללא ריבית לעסקים – יש דבר כזה !

לפעמים במהלך החיים ,אנו עשויים להיתקל בצורך לקחת הלוואה כבעלי עסק לצורך הקמת עסק, רכישת ציוד, הון חוזר או כל פעולה להרחבת העסק. אם אתם זקוקים להלוואה ולא יודעים מאיפה להתחיל או פוחדים להתחייב כי שמעתם על גופים בנקאיים ואחרים, שהלואה של עשרות אלפי שקלים נהפכה למיליון שקל. נכון שכשלוקחים הלואה צריך לבדוק ולהשוות את התנאים ,אבל היום אנו כאן בשביל להראות לכם איך ניתן לקחת הלוואה ללא ריבית , או בריבית נמוכה ידועה מראש.

כן , יש דברים כאלה במדינת ישראל!

יש מספר מקורות שמהם ניתן לקחת הלוואות ללא ריבית. מדובר בדרך כלל על עמותות, אגודות או גופים ממשלתיים שהוקמו על מנת לקדם את המטרות של קהלי היעד שלהם. בין נותני הלואות בלי ריבית תמצאו את הגופים הבאים:

 • האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית
 • קרן נתן קירש
 • קרנות קורת בישראל
 • קרן שמש
 • קרן ניו יורק של הסוכנות היהודית

לכל גוף יש את הקריטריונים שלו לפי מוצא, לאום, מטרה, עדה, מצב כלכלי. כל מה שצריך לעשות זה לבדוק האם אתם עונים לקריטריונים, להכין תכנית ולהגיש את הבקשה. בהמשך העמוד תוכלו למצוא את כל הפרטים על הגופים השונים.

איך מקבלים את ההלואה?

העמידה בקריטריונים היא השלב הקל בלקיחת הלוואה.  יש לבצע הכנות כמו בנית תוכנית עסקית , שתגדיר את המוצר או השירות שאנו רוצים לתת, שתגדיר את קהל היעד שלנו, נאתר את קהל היעד ,ואיפה הוא נמצא. איך נפעל להגיע לקהל הזה כך שידע בכלל שאנו קיימים ויש לנו  את המוצר או השירות שהוא זקוק לו.

יש לבנות תזרים מזומנים שכולל את מקורות הכסף שמגיעים לעסק, אילו הוצאות יש לנו עבור העסק, אילו הוצאות אנו צריכים עבור המחיה שלנו ואנחנו גם צריכים להראות שנשאר לנו מספיק כסף על מנת להחזיר את תשלומי ההלוואות שניתנו לנו.

תיכנון נכון של העסק  על ידי השקעת מחשבה תחילה, זה ההבדל בין עסקים מצליחים לעסקים שורדים. אז בואו לעסקים פלוס נתכנן ביחד את  העסק החדש שלכם, נגרום לעסק להיבנות פעמיים, פעם ראשונה ע”י יצירת העסק בראש ופעם שניה על ידי יצירת העסק בעולם האמיתי.

זה כמו בנית פאזל: חלק אחר חלק עד שמגלים את תמונה השלמה. 

יש הרבה רצון ועזרה מצד ארגונים, עמותות והמדינה לעזור ולתת הזדמנויות לבעלי עסקים להקים עסק ולבנות את החלום שלהם, אנחנו ממליצים לכם להשתמש בתבונה בהזדמויות.

נשארתם עם שאלות? רוצים להתייעץ?

צוות עסקים פלוס מחכה לכם


 

רשימת הגופים שמהם ניתן לקחת הלוואות ללא ריבית:

האגודה הישראלית להלוואת ללא ריבית – העמותה הוקמה לפני 25 שנים ע”י פרופסור אליעזר יפה שרצה לתרום לקליטת עליה של עולי ברית המועצות לשעבר ואתיופיה. את הרעיון הוא הגה לאחר שביקר במרכז הקליטה. כאשר הוא היה שם  הגיעו אוטובוסים עם עולים מאתיופיה ישר משדה התעופה. הוא החליט שהוא חייב להיות מעורב בקיבוץ הגלויות הזה. הוא ידע שבתהליך הקליטה עד שהעולה לומד עברית, ללא קשרים, ללא מערכת משפתית תומכת, וגם ללא הכנסה סבירה לצורך התקיימות בארץ חדשה, ההתאקלמות תהיה קשה . אז ביחד עם חברים בדק ובנה את האפשרות הטובה ביותר מבחינתו לעזור לעולם חדשים.  היו להם שתי אפשרויות:  לאסוף תרומות של רהיטים ובגדים משומשים , או כפי שאמר פרופסור אליעזר יפה שמתוך מעלות הצדקה של הרמבם. המעלה הכי גבוהה “היא לתת לנזקק הלוואה ללא ריבית או מקום עבודה שמאפשר לו לעזור לעצמו, לשמור על כבודו ולהפכו לעצמאי”.

פרופסור יפה כתב מאמר בעיתון ג’רוסלם פוסט ותורמים מישראל ומארה”ב התרשמו מהרעיון ואספו 20,000 דולר. כך התחילה “האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית ע”ר((The Israel Free Loan Association, A.R.  IFLA) כעמותה ישראלית מוכרת, ללא מטרת רווח. האגודה מהווה את הארגון היהודי הגדול למתן הלואות בלי ריבית , הקרן העניקה יותר מ- 950 מיליון שקלים למשפחות ולעסקים קטנים.

הלוואות ללא ריבית שמעניקה האגודה מסייעות –

 • לישראלים שנתקלים במצב כלכלי קשה או לכיסוי הוצאה בלתי צפויה
 • לפתיחת עסקים קטנים או להרחבת עסקים שכבר קיימים
 • לעולים חדשים
 • למשפחות ברוכות ילדים ולמשפחות חד הוריות
 • לשיפוץ דיור או להשגת דיור קבע
 • לסטודנטים באוניברסיטאות או במכללות
 • הלוואות לצורכי לימודי מקצוע והכשרות מקצועיות
 • לבעלי מוגבלויות – ברכישת ציוד חיוני ותרופות שאינן בסל הבריאות, במימון ניתוחים וכדומה
 • לצורכי אימוץ ילדים או טיפולי פוריות

ההלוואות ניתנות לבעלי הכנסה משפחתית חודשית נטו של 3,000 ₪ לפחות ועד 20,000 ₪, עם רצף במקום העבודה במשך 12 החודשים האחרונים. הלוואה ניתנת בסכום הנע בין 20,000 ₪ ועד 30,000 ₪ בהתאם להכנסה ולמצב המשפחתי. ההלוואה ניתנת לכל מטרה, ולוח החזרי ההלוואה מוסכם מראש עם הלווה, כשמספר ההחזרים נע בין 30 ל-67 תשלומים, בהתאם לגובה ההכנסה וסכום ההלוואה.

בעלי עסקים קטנים יכולים להגשים את חלומם ולבקש הלוואה עד 90,0000 ש”ח בלי ריבית ,לצורך הקמת עסק , רכישת ציוד, להשלים הון חוזר או להרחיב עסק קיים ,ובכך לספק תעסוקה ופרנסה גם לאחרים.

תהליך בקשת הלוואה עסקית הינו פשוט. יש לקרוא את הקריטריונים והדרישות להלוואה. לבחור את המסלול הנכון, למלא את טופס הבקשה ולשלוח לכתובת של האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית. לאחר בדיקת הבקשה או שמאשרים או דוחים את בקשת ההלוואה, נשלחת הניירת למימוש ההלוואה בדואר . את כל הטפסים וההנחיות ניתן להוריד באתר  www.israelfreeloan.org.il
logo

קרן נתן קירש- נייתי קירש הוא אייל ציוני יהודי שהקים בדרום אפריקה קרן שסייעה לכ-12,000 יזמים שפתחו עסקים ותרמו לצמיחתה של דרום אפריקה,קירש מאמין שכלכלה של כל מדינה יכולה לצמוח באמצעות הקמה של עסקים קטנים, ולכן הקים את הקרן על מנת לעזור ליזמים , שלא יכולים לקבל סיוע מהבנקים או ממקורות מימון אחרים, להגשים את חלומם. העקרות היא לתת הזדמנות ליזמים שלא יכולים לקבל מימון משום מקור, להגשים את חלומם.

הקרן הוקמה בשנת 2008 , מאז הקמתה ועד היום סייעה הקרן ליותר מ-700 יזמים חדשים , גבוה ההלוואה עד 240,000 ש”ח בהתאם לצורכי העסק, הוא ניתן כהלוואה וללא ערבים. הקריטריונים -תושב ואזרח ישראלי, הקמת עסק חדש וראשון עבור היזם, חוסר במקומות מימון כמו הון עצמי, בנקים וכדומה, היזם צריך להיות בעל רעיון, ניסיון ותוכנית עסקית. התהליך קצר ,לאחר מילוי טופס בקשה, הצגת תזרים מזומנים ,הצגת תוכנית עסקית.מגיעים לראיון במשרדי החברה,אישור ההלוואה וחתימה על הסדר החזרי הקרן. את כל הטפסים וההנחיות ניתן להודי באתר http://nksf.org.il

b7979f_1e35221c4b16477488f2802c7ded2198

קרנות קורת בישראל– זוהי עמותה לפיתוח כלכלי, נוסדה ב-1994 במטרה להראות כיצד סיוע פילנטרופי יכול להגיע ישירות למגזר הפרטי,במטרה לעודד את ההתפתחות במשק וליצור מקומות עבודה לעולים חדשים ואזרחים וותיקים בצורה יעילה ואפקטיבית. קרן קורת מציעה לפילנטרופים שילוב יחודי- האפשרות למנף תרומתם כאילו הם משקיעים בעסק שלהם עצמם, בעוד שהם עוזרים לאחרים לעזור לעצמם להשיג עצמאות כלכלית וכבוד, יצירתיות עצמית וכך לתרום לכלכלה חזקה יותר של הסקטור הפרטי בישראל. הקרן פועלת במספר אפיקים- קרן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בשיתוף עם בנק לאומי וקרן שמש, קרן הלוואות לערביי ישראל, אשראי חוץ בנקאי, קרן הלוואות מיקרוקרדיט, פיתוח עסקים זעירים, פיתוח עסקים חברתיים. את כל הטפסים וההנחיות ניתן להוריד באתר הבית שלהם-http://www.kiedf.com

קרן שמש- זוהי קרן שמנוהלת ע”י קרן ספרא וקרן רש”י ,קרן שמש הינה חברה שלא למטרת רווח (חל”צ) הפועלת לעידוד יזמים צעירים בגילאי 20-35 המעוניינים לפתוח עסק חדש או עסקים שבתחילת דרכם (פחות משנה)  ולהתפרנס ממנו במדינת ישראל, עדיפות ניתנת ליזמים מהפריפריה , קרן שמש, אינה ממנת בעצמה את ההלוואות אלא מפנה את המבקשים לשותפים – קרן קורת וגם לאגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית ומסבסדת באופן חלקי ,קרן שמש  עוזרת ליזמים להגשים את חלומם ועוזרת להם לרכוש כלים ולהפגיש אותם אם יזמים בעלי ניסיון עסקי שילוו את העסק באופן צמוד, המיוחד בקרן שמש הוא  שיש להם מערך מנטורינג שמופעל ע”י בעלי עסקים מובילים בתחומם והכל נעשה בהתנדבות, כמו כן הקרן מעבירה הרצאות ואירועים תומכי עסקים.  

מי שנותן את הכסף כאן הן קרן קורת והקרן הישראלית להלוואות ללא ריבית: תנאי קרן קורת-הלוואה בגובה 90,000 ש”ח לכל היותר , תקופת ההחזר 60 חודשים , ההלוואה נושאת ריבית פריים, גרייס בת שלושה חודשים, החתמת שני ערבים. תנאי האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית- הלוואה בגובה 90,000 ש”ח ההלוואה אינה נושאת ריבית, תקופת ההחזר 45 חודשים, החתמה של ארבעה ערבים. את כל הטפסים וההנחיות ניתן להוריד באתר הבית שלהם-  www.ksh.org.il

22221232

 

קרן ניו יורק של הסוכנות היהודית- זוהי קרן למתן הלוואות ארצית, המיועדת לסיוע בקבלת הלוואה בנקאית לפתיחת עסק או להרחבת עסק קיים. הקרן מיועדת ל-

 

 • עולים חדשים עד 10 שנים מיום העליה
 • לכל העולים מארצות הקווקאז ללא מגבלת תקופה
 • לכל העולים מאתיופה
 • לחברה החרדית
 • לחברה הערבית
 • לכל היזמים בעלי עסקים בגליל או באיזורים שאינם נתמכים על ידי קרנות הלוואה של הסוכנות היהודית

מטרת ההלוואה להקמה ולהרחבה של עסקים , 50% מההלוואה הינו להשקעה ו-50% להון חוזר, ההלוואה ניתנת ע”י בנק אוצר החייל, יש הנחה של 50% בעמלות עריכת מסמכים, היקף המימון עד 300,000 ש”ח , משל ההלואה עד 6 שנים עם אפשרות של גרייס עד שנה גובה הריבית פריים +0.6%, בטחונות עד 95% בערבות הקרן. את כל הטפסים וההנחיות ניתן להוריד באתר הבית שלהם-http://www.jewishagency.org/

logo_he

קרן נוספת שעוזרת לעולים חדשים הקרן לעולה העצמאי- המשרד לקליטת העליה מעמיד קרן להלוואות לעולים יזמים המעוניינים לקדם את העסק שלהם, על ידי הכנת תכנית עסקית עם יועצים, שמטרת התכנית העסקית היא להגדיר צרכים של עסק מתפתח, לסייע ליזם העולה בתכנון העסק הקמה והפעלתו.

בתהליך אישור ההלוואה מעבירים את הבקשה לוועדה, הועדה בוחנת את הכדאיות של העסק, גובה ההלואה, עמידה בקיטריונים, עולים 10 שנים מיום קבלת מעמד עולה, עולים מאתיופה 15 שנים מיום קבלת המעמד ותושבים חוזרים שנתיים מיום קבל מעמד תושב חוזר. סכומי ההלואה עד 70,000 ש”ח יש צורך בהון עצמי של 25% מסכום ההלוואה , המענק המותנה 17.5% מסך ההלואה ולא יותר מ-5000 ש”ח יהפוך חמענק לאחר 3 שנים. ריבית מדד+2%. את כל הטפסים וההנחיות ניתן להוריד באתר הבית שלהם- http://www.moia.gov.il/

 

ראיתם יש הרבה רצון ועזרה מצד ארגונים עמותות והמדינה לעזור ולתת הזדמניות  לבעלי עסקים להתחיל את עסקכם ולבנות את החלום שלכם, העמידה בקריטריונים היא השלב הקל בלקיחת הלוואה.

יש לבצע הכנות כמו בנית תוכנית עסקית , שתגדיר את המוצר או השירות שאנו רוצים לתת, שתגדיר את קהל היעד שלנו, שנאתר את קהל היעד ,איפה הוא נמצא, שנוכל להגיע לקהל הזה כך שידע בכלל שאנו קיימים ויש לנו  את המוצר או השירות שהוא זקוק לו, יש לעשות תזרים מזומנים שכולל מה הם מקורות הכסף שמגיעים לעסק, אילו הוצאות יש לנו עבור העסק, אילו הוצאות אנו צריכים עבור המחיה שלנו ולהראות שנשאר לנו מספיק כסף על מנת להחזיר את תשלומי ההלוואות שניתנו לנו.

תיכנון נכון של העסק  על ידי השקעת מחשבה תחילה, זה ההבדל בין עסקים מצליחים לעסקים שורדים. אז בואו לעסקים פלוס נתכנן ביחד את  העסק שלכם, נגרום לעסק להיבנות פעמיים, פעם ראשונה ע”י יצירת העסק בראש ופעם שניה על ידי יצירת העסק בעולם האמיתי, זה כמו בנית פאזל חלק אחר חלק עד שמגלים את תמונה השלמה.

 

 • No items.

צוות עסקים פלוס מחכה לך.

 

[hungryfeed url=”https://news.google.com/news/feeds?q=הלוואות&output=rss” link_target=”_blank” truncate_description=”300″ max_items=”7″ filter=”הלוואות”]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן