ענבל אור לימדה אותנו מה קורה כשמתעלמים מהזמנה להציג מסמכים מול מס הכנסה / יוספה דגן

לפני כמה ימים הותר לפרסום כי יזמית הנדל”ן ענבל אור נעצרה אתמול בבית המשפט בירושלים, בעקבות חשד כי הוציאה חשבוניות כוזבות והעלימה עסקאות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים באמצעות חברות שבבעלותה. אור נעצרה לאחר חקירה סמויה של מספר חודשים שנערכה על ידי חקירות מכס ומע”מ בירושלים בשיתוף משרד מע”מ ומס קנייה ת”א. 

Man gesturing to leave him alone over gray background

במהלך שנת 2015 התבקשה אור, למסור למחלקת הביקורת בתחנת מע”מ ת”א מסמכים הקשורים לפעילותה העסקית, וזאת במטרה לבצע ביקורת שגרתית של אמיתות הדיווחים למע”מ. אור התעלמה באופן בוטה מחובתה על פי חוק למסירת מידע, לא התייצבה לחקירות שנקבעו עמה או לחלופין נהגה לבטלם ברגע האחרון – התנהלות זו עוררה חשד רב שיש ברצונה להסתיר ממצאים ולשבש את החקירה בעניינה.אתמול לפנות בוקר פשטו חוקרי  מכס ומע”מ ירושלים, בשיתוף מבקרי החשבונות מתחנת מע”מ ת”א, על ביתה ומשרדיה של ענבל אור. במסגרת הפשיטה נתפסו חומרים רבים הכוללים חוזים, הסכמי שיתוף, מסמכי הנהלת חשבונות וכן, מסמכים ממוחשבים .

 

כאשר מס הכנסה מבקש מסמכים יש להציג את המסמכים לפי בקשתם, כל התנהגות אחרת מעוררת את חשדם כאילו יש ללקוח משהו להסתיר,  או לשבש הליכים וזה יכול להכניס את החוקרים למוטיבציה, התנהגות בשקיפות מול נציבות מס הכנסה היא הדרך.

אולם, הדרך הנכונה עבורנו, בעלי העסקים, היא להוציא חשבונית מס עבור כל הכנסה שמקבלים, כך אנו ישנים טוב בלילה (וגם חוקרי מס הכנסה).

יוספה דגן

מנכ”לית קבוצת עסקים פלוס

Check Also

גאנט שנתי - הדרך שלכם להוציא לפועל את תוכנית העבודה

גאנט שנתי – הדרך שלכם להוציא לפועל את תוכנית העבודה

תרשים גנט מסייע לך לתזמן את פעילויות הפרויקט ולאחר מכן מסייע לך לעקוב אחר ההתקדמות …

רביעי עסקי פלוס

רביעי עסקי פלוס

ניהול העסק מצד אחד זה כיף התקדמות צמיחה ופיתוח אישי ומצד שני, זה אתגרים יומיומים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן