חוקי מרפי של עולם העסקים / יוספה דגן

יש 5 חוקים שכל מי שהוא בעל עסק נתקל בחוקים האלו:

חוק מרפי מספר 1

הגיע כאשר רצינו לפתוח את העסק הראשון שלנו, הוא שולח את המשפחה, שאומרת לנו כמה זה מסוכן לפתוח עסק, כמה זה לא כדאי לנו לפתוח עסק , הם יעשו הכל כדי שלא תכנסו לג’ונגל שנקרא להיות עצמאי, שלא תבינו לא נכון זה נעשה מתוך רצון טוב הם רוצים את טובתנו לא מתוך רעות הם עושים זאת אלא מתוך דאגה.  רוב האנשים מרפי 1 מצליח לעצור. מה עושים?  פשוט לא מקשיבים ועושים, כן מקשיבים למי שעשה עסק למי שכבר עבר את התהליך ולמי שהמשיך הלאה ובכל זאת פתח עסק עצמאי פוגש את…

חוק מרפי מספר 2

למרפי הזה יש אסטרטגיה מאוד מעניין, הוא יוכיח לכם -שכלית, שאתם לא מסוגלים. הוא יזכיר לכם את כל מה שעשיתם בעבר ונכשלתם, הוא יוכיח שאתם לא מסוגלים וחבל על הזמן והכסף שלכם לכו להיות שכירים ודי עם החלומות הלא ריאלים שלכם. מה עושים? הולכים ללמוד התפתחות אישי ובטחון עצמי.

חוק מרפי מספר 3

זה המרפי שמפיל את רוב האנשים, הוא עושה משהוא מאוד מעניין הוא משחק- ברגש. הוא גורם לנו להרגיש שאנו לא מסוגלים,ובמשבר הראשון של העסק , אנו מרגישים שאין לנו כוח יותר  ואז יכול להיות מצב שפתאום אנו אומרים לעצמנו האם זה אפשרי עבורי- כאן הכל מתרסק. מה עושים? איך עוברים את זה ? להעלות בטחון וערך עצמי, לעטוף את עצמו בסביבה שתעזור לנו,להתנהל נכון אישי ועסקי.

חוק מרפי מספר 4

המרפי הזה מאוד עצמתי, הוא מבלבל אותנו בטוב. הוא שולח מלא הזדמנויות , מלא רעיונות , מלא אנשים שרוצים לעשות איתנו שת”פ הכל נראה טוב , אבל אם מנסים לתפוס יותר מידי שם נכשלים, כי הפיזור מביא כישלון. מה עושים? בונים חזון- משתשים בו כמו מצפן, בונים אסטרטגיה מה אני עושה והאם זה מקדם אותי לתוצאות, התפתחות פנימית לקבל החלטות ללא ספק להיות נאמן לעצי להיות בטוח בעצמי וכמובן סביבה שיודעת לשים מראות ברורות.

חוק מרפי מספר 5 – כל מה שיכול להשתבש – ישתבש.

זו הנקודה הכי קרובה לצאת לצד השני של הג’ונגל. שם הכל משתבש , שותף עוזב , עובד עוזב אדם נעלם ושם תדעו שזה רגע לפני ההצלחה , לא לוותר. מה צריך לעשות עכשיו?סביבה תומכת שתדע להגיד זה מבחן עבורך תמשיך. ידע עסקי ברמה גבוהה , להסתכל ולדעת מתוך ידע ותחקור שזה יעבוד , אין ספק, אנו יודעים כי זו הדרך הנכונה.

 

חוקי מרפי האלו יחזרו בכל מה שתעשו , לא תמיד בסדר הזה , אבל כולם יגיעו. אבל עכשיו זה כבר יותר פשוט כי אנו יודעים להתמודד, כאשר מוכנים לזה יותר קל להתמודד

Check Also

צופה במשקפת

תכנון מס לא רק לעסקים גדולים – איך להתכונן לסוף שנת המס

שימו ♥ שנת המס 2016 עומדת לפני סיומה. בישראל כל שנת מס עומדת בני עצמה …

גאנט שנתי - הדרך שלכם להוציא לפועל את תוכנית העבודה

גאנט שנתי – הדרך שלכם להוציא לפועל את תוכנית העבודה

תרשים גנט מסייע לך לתזמן את פעילויות הפרויקט ולאחר מכן מסייע לך לעקוב אחר ההתקדמות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן