למה החופשות בישראל יקרות כל כך?

חג הפסח מתקרב, הילדים בחופשה, מה עושים עם הילדים בכל תקופת החופשה, קצת מופעים, סרטים, חברים וחופשה בבית מלון. אבל , המחירים של בתי המלון , במיוחד בישראל גבוהים מאוד בתקופת החגים, פעמים רבות חופשה ביוון כולל טיסות זולה יותר מחופשה בארץ. 56% מהישראלים שיוצאים לחו”ל לחופשה, מתוכם 80% קיבלו את החלטתם בגלל המחירים, כי זה מטורף לשלם 15,000 ש”ח עבור 3 ימים…vvv-0216-img_8389-1920_2

בעלי המלונות טוענים כי כשרות עולה כסף, אבטחה עולה כסף, ניקיון עולה כסף, ארנונה עולה הרבה כסף משכורות ועלויות עולים הרבה כסף, אלו חלק מהסיבות לא כולם. בישראל באופן ספציפי יש בעיה קשה שהממשלה מחייבת את בתי המלון במע”מ רגיל של 17% באירופה יש מע”מ דיפרנציאלי למשל בספרד משלמים רק 10%. עלות כוח אדם בישראל גבוהה, המדינה מחייבת להעסיק מצילים , מאבטחים ואם רוצים כשרות יש עלות גבוה שלא קיימת במלונות בחו”ל. הארנונה שמחייבים את בתי המלון היא פי 4. כל העלות הזו מתגלגלת בסופו של דבר לצרכן.

אני חושבת שעושים עוול לבתי המלון, הדרך של בתי המלון לשרוד זה מחיר גבוה בתקופת השיא ומחיר נמוך בתקופת השפל , זהו המודל העסקי שבנוים עליו כל הענפים של בתי המלון ושל חברות התעופה.כל התעשיות האלו של חופשות וטיסות בנויים כך, זה ענין של היצע וביקוש. בתקופה של ביקוש המחירים עולים בתקופה של שפל המחירים יורדים.

אם רוצים להוריד את המחירים של בתי המלון יש מספר אופציות, התערבות של הממשלה הורדת מע”מ, הקטנת עלויות ארנונה , מה שלא יקרה לדעתי או לעשות בתי מלון פחות מפוארים  ויותר צנועים ,ללא ברכה (מקטין עלויות מציל) ללא ארוחות בוקר ( טוב לגזרה) וכך להוזיל את העלות לצרכן. מי ירצה להיות במלון שכזה?

כולנו רוצים לקבל מחירים טובים לאורך כל השנה וגם בתקופות החגים וגם שיהיה הכל כלול . זה לא לא עובד כך, עבור שירות טוב  יותר צריך לשלם יותר.בסופו של ענין הבחירה היא שלנו . שיהיה לכולנו חג שמח.

Check Also

חשבונית מס או קבלה מה ההבדלים?

חשבונית מס או קבלה מה ההבדלים?

אתם בטוח מכירים את זה מגיע סוף החודש התיק מלא קבלות וחשבוניות, אתם מביאים אותן …

קובי פרץ נכנס לכלא- בגלל שהוא מפורסם

קובי פרץ נכנס לכלא- בגלל שהוא מפורסם

האם הזמר, קובי פרץ, ייכנס לכלא בגלל שהוא מפורסם ולמה זה מסכן את כל בעלי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן