סגירת חשבון בנק ומעבר מבנק לבנק

מעבר מבנק לבנקבעבר היה קשה מאד לעבור מבנק אחד לבנק אחר, והבנקים מצידם ניסו להקשות ככל האפשר על מנת למנוע בריחה של לקוחות. התערבות בנק ישראל ופירסום הוראת ניהול בנק תקין בנושא, הביאה להקלה משמעותית ביכולת הלקוחות לעבור בנק. ההוראה באה במטרה להגביר את התחרות במערכת הבנקאית, ובכך לשפר את התנאים המוצעים ללקוחות ולהקטין את הבעייתיות והטירחה בהעברת חשבון.

במסגרת הוראה זו הסכימו הבנקים להגביל את העמלה הכרוכה בסגירת חשבון לסך של 40 ש”ח (נכון לזמן כתיבת מאמר זה). סכום זה אינו כולל עמלות של פרעון מוקדם והוצאות שונות שלא בוצעו על ידי הבנק עצמו. בנוסף לכך יוכל הבנק לחייב סכום נוסף של עד 40 ש”ח בעבור סגירת כרטיסי האשראי הקשורים לחשבון.
הבנק חייב להעביר ללקוח על פי דרישתו מידע מלא על כל הנכסים וההתחייבויות שקשורים לחשבונו בבנק ושייכים לו, את כל העלויות הכרוכות בפרעונות מוקדמים, מסגרות אשראי, ייפויי כח, עמלות שנגבו מראש מהחשבון ומידע נוסף בהתאם לצורך.

הלקוח רשאי לבקש מידע זה פעמיים בשנה ללא תשלום. מומלץ לדרוש מידע זה על מנת לדעת את מצב חשבון הבנק וההוצאות הקשורות אליו ולהשוות את המידע עם הצעות של בנקים אחרים.

הבנק שאליו עוברים לוקח על עצמו בדרך כלל את כל הטיפול בהעברת החשבון, הוראות קבע, חיובים שונים (חברת חשמל, עיריה, בזק, חברות סלולריות ועוד), זיכויים שונים על ידי גופים ורשויות (ביטוח לאומי לדוגמא), העברת חיובים בכרטיס אשראי לכרטיס החדש.

בזמן העברת החשבון אפשר לקבל תנאים טובים יותר, או לחילופין ללחוץ על הבנק הנוכחי שלכם לשפר את התנאים.

קיימת אפשרות לפתוח חשבון בנק ולהעביר אליו רק חלק מן הפעילות. הבנקים מחויבים לסייע ולהקל גם במקרים כאלו.

Check Also

7 כללים פיננסים לשמירה על כל עסק, וגם על המשפחה

7 כללים פיננסים לשמירה על כל עסק, וגם על המשפחה

להיות בעל עסק או יזם, דורש התמודדות עם קשיים ידועים וקשיים בלתי ידועים, על מנת …

רוצה להגיע לרווחה כלכלית? נהל את משק הבית כעסק/ רחל בורמן

רוצה להגיע לרווחה כלכלית? נהל את משק הבית כעסק/ רחל בורמן

כבעלי עסקים אנחנו תמיד שואפים לנהל את העסק שלנו להצלחה כלכלית, רווח ושגשוג. תמיד עובדים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן