שיווק רשתי – ההזדמנות הבאה שלך?

שיווק רשתי - ההזדמנות הבאה שלך?האם קיבלת לאחרונה פנייה להזדמנות עסקית מדהימה, עם הבטחה לתוספת הכנסה? אם לא, כנראה שתקבל בקרוב. הנה כמה שאלות שחובה לשאול, לפני שמשיבים בחיוב ונכנסים להרפתקאות.

שיווק רישתי, המוכר גם כ שיווק רב-שכבתי (MLM), הולך ותופס מעמד כעסק רציני ולגיטימי, המאפשר לאנשים רבים להגשים חלומות, בסיכון נמוך ובהשקעה לא גדולה, וגם בעבודה מהבית. במה בעצם מדובר? שיווק רישתי הוא שיטת זכיינות, שבה החברה המעניקה זיכיונות אינה עוסקת בשיווק ובמכירות ומשאירה את הטיפול בכך לזכיינים, תמורת הגדלת אחוזי הרווח שלהם. בנוסף, הזכיינים יכולים לתת זיכיון לאנשים נוספים, שגם הם יוכלו למכור את המוצרים ולתת זיכיון לאנשים נוספים. החברה נותנת אחוז מסוים מהמכירות שלה זכיינים החדשים לזכיינים שגייסו אותם בתמורה לכך שהם מכשירים את הההזכיינים החדשים ותומכים בהם.

כך תבדוק את העסק
למי פונות חברות ה שיווק הרשתי? לאנשים שונים, אך לבעלי עסקים יש פוטנציאל גבוה, מבחינתן, מכיוון שהם נחשפים לאנשים רבים ומכיוון שהם בעלי אופי יזמי ועצמאיים. שאלה שכדאי לבעל עסק לשאול: האם אני רוצה להיכנס לזה, ואם כן, עם מי? מדובר בעסק אמיתי ורציני וכך צריך להתייחס אליו, גם אם מקדישים לו רק שעתיים ביום. אפשר ללמוד על החברה מאתר האינטרנט שלה, מ קטלוגים ומספרים בנושא השווק הרישתי, ומשיחות עם אנשים ו שותפים עסקיים.

התעשייה – באיזה ענף עוסקת ה חברה? מה גודל ה שוק? האם השוק צומח? רצוי לפעול בתעשייה עם צפי לצמיחה בשנים הקרובות. דוגמא לתעשייה כזו היא תעשיית איכות חיים ובריאות. כדאי לבקש נתונים על ה תעשייה.

החברה – האם היא יציבה ומבוססת עם עבר מוכח? מה ה חוזק ה פיננסי שלה? האם ההנהלה יציבה? מה תוכניותיה לעתיד? מה ה חזון שלה? אם רק ה מצטרפים הראשונים יכולים להצליח, הרי שזה עסק מסוכן שלא יחזיק מעמד זמן רב, ולכן יש להיזהר מהמלצה להצטרף לחברה כי היא בתחילת הדרך.

המוצרים – המוצרים משווקים מפה לאוזן, לכן הם חייבים להיות ייחודיים, ללא תחרות ולהציע תועלת מרובה למשתמש. שאלה: האם היית משתמש במוצרים, אלמלא הצטרפת לחברה כ מפיץ? אם התשובה חיובית, סימן שהמוצרים רציניים. שאלה נוספת: האם היית משלם את המחיר המבוקש עבור התועלת שבמוצרים והאם תוכל למכור אותם במחיר קמעונאי? אם התשובה אינה ברורה, כדאי להמשיך ולברר לגבי ה מוצרים וייתכן שלא הבנתם מה ה תועלת שלהם. מומלץ לבדוק האם קל להציג את ה תועלת לצרכנים.

תוכנית התגמולים – איך תתוגמל על המכירות שלך ואיך תתוגמל על מכירות הזכיינים שצירפת? איך תוכל לקבל הכנסות גבוהות מה זמן שתשקיע? האם תוכל לקבל הכנסה שאינה תלויה בזמן שהשקעת? האם התגמול מותאם להצלחה ולעשייה האישית? האם תוכל להרוויח יותר ממי שצירף אותך? האם תוכנית השיווק פשוטה ומאפשרת להרוויח ללא זמן הכשרה ארוך?

תמיכה והדרכה – האם ה חברה מקיימת הדרכות על ה שיטה וה מוצרים, ועל הדרך להצליח ולהיות אדם טוב יותר? חברות שיווק רישתי רציניות דואגות לתמיכה מסודרת ושיטתית, על ידי צוות חונכים. בקש לדבר עם ה צוות ובחן כמה עזרה הם מוכנים לתת. ככל שתדבר עם חונכים רבים יותר, כן תוכל להיעזר בהם לאחר ה הצטרפות.

והשאלות החשובות מכול: למה בכלל אתה רוצה עסק נוסף – להגשים חלומות? להפסיק למכור את הזמן תמורת כסף? לבלות יותר עם ה משפחה? להשיג סיפוק, ביטחון כלכלי ו הכנסה בטוחה לעת זקנה? האם עסק כזה מתאים לך? האם תשקיע זמן ומאמצים לפתח אותו? האם אתה פתוח ללמוד ולקבל עזרה? האם תהיה מוכן לעזור לאחרים וללמד אותם להצליח?

שיווק רשתי יכול להיות הזדמנות עסקית מדהימה. נכון, הוא לא מתאים לכל אחד, אבל אם הוא מתאים לך, הרי שבעבודה נכונה תוכל להגשים את כל השאיפות שלך, וחשוב לזכור שכמו בכל עסק גם כאן ההצלחה אינה מובטחת.

Check Also

אקוויטי האקינג

מה זה אקוויטי האקינג ולמה כל בעל עסק צריך

האם נכסים זה משהו שהייתם רוצים שיהיה לכם? האם בעלות על נכסים יכולה לקדם את …

תוכנית עסקית להקמת עסק חדש

איך בונים תכנית עסקית

תכנית עסקית היא הבסיס למחשבה על התהליך להקמת העסק. התכנית צריכה להקיף את כל המרכיבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן