תנועה מגע עסקים ואהבה – מה הקשר? / רינת לוי

תנועה מגע עסקים ואהבה - מה הקשר?תנועה מגע עסקים ואהבה – מה הקשר? על פניו נראה כי אין קשר או לפחות קשר מחוייב, ממשי והדוק.

אז ראשית כדי לבדוק את קשר קיומם ו/או היעדרם של קשרים אלו כדאי לקבוע את ההגדרות שישמשו אותנו בדיון זה. תנועה-ניע , הנעה, נדנוד. שינוי מקום. העתקה ממקום למקום

מגע – קרוב יד או חלק גוף אחר אל דבר-מה, קשר, יחס קרוב.
אהבה – חיבה עזה, רגש של משיכה גדולה או חשק למישהו או למשהו.
עסקים – ענין, מעשה,עבודה ,משא ומתן.. (אבן שושן 1992)

הגדרות מילוניות אלו נלקחו ממילון אבן שושן ומייצגות את המושגים בצורתן הרחבה ביותר. בדיון זה אנסה למקד יותר את המושגים ולקשור אותם יחדיו באמצעות שפת עבודה לאימון ולהתפתחות אישית,עסקית וארגונית בשם-ריו אביירטו ( rio abierto www.rio abierto.co.il)
ריו אביירטו נוצר בארגנטינה 1966 ע”י פסיכולוגית ומנחה קבוצות.זוהי שיטה פסיכופיזית שמטרתה פיתוח יכולת העשייה של האדם במישור הפיזי,רגשי,שכלי ורוחני. כיום פועלים מרכזים של ריו אביירטו ברחבי העולם-איטליה, ברזיל, מקסיקו, ארה”ב, ספרד וישראל.
ארגז הכלים מכיל שימוש במוסיקה, תנועה, קול ומגע. כלים המשותפים לכולם ויוצרים תקשורת על הבסיס האנושי הרחב ביותר.
איך זה קורה? בתחילת המפגש יוצרים מעגל תנועה מונחית. חיקוי תנועת המנחה מאפשר הרפייה פנימית מאוד עמוקה מעין “התמסרות השכל” המאפשרת זרימה אישית וקבוצתית. המטרה היא חיפוש הביטוי האישי. אחר-כך חווים תרגילים בזוגות, שלשות, קבוצות קטנות וגדולות בתקשורת בלתי-מילולית, עבודה חופשית וסיום בשקט פנימי וחיצוני.
אז מה בכל זאת הקשר בין תנועה ,מגע,אהבה ועסקים ?האם כל איש עסקים רוקד, מתנועע, זז נוגע ואוהב?
לא וכן. בעצם כדי להיות בתהליך המייצר אנרגיה כלשהיא (כלכלית,עסקית וכו’) חייבת להתרחש איזושהיא תנועה: מחשבתית-איך להתקדם, מה יקדם. אמביציוזית-רצון גדול לדחוף ולהניע דברים קדימה. רגשית-הנעה באמצעות תשוקה, כעס, אהבה, שנאה, קנאה. פיסית-ריצה בחיפוש אחר נכסים, פגישות, קשרים. האם יכולה להתרחש פעילות עסקית בזירה שאין בה תנועה לפחות מסוג אחד? האם פוטנציאל בלבד יוכל לייצר עסקממשי,חי צומח ומתפתח ? כמובן שלא. כדי לייצר עשייה עלינו להניע את הפנים שלנו אל החוץ-אל העולם. האם השימוש בתנועה מסוג אחד בלבד יקדם אותנו באותה עוצמה, איכות, כוח, מהירות לעומת שימוש במגוון סוגי תנועה ? ככל שאנו משתמשים בריבוי היכולות הקיימות בתוכנו, כך אנו מתרחבים, גדלים ומתקדמים אל המימוש המירבי והאינסופי שלנו. לכן הנעת הגוף עצמו בריקוד ותנועה הינן כלי נוסף נגיש וחשוב גם ובמיוחד בזירה העסקית. והמגע ? בריו אביירטו המגע איננו מטאפורה.מדובר במגע אנושי אמיתי בין אנשים..בחלק מהעבודה התנועתית מתבקש ומתאפשר כך שנוצרות נקודות מגע .גב אל גב, ראש על כתף,ידיים על השכמות ועוד. למה? פעמים רבות בהתבוננות “עניינית, מקצועית, נקייה” בהתנהלות יזמית עסקית נראה כי נעשים מהלכים נכונים ובכל זאת העסק תקוע .בחיפוש אחר התקיעות בספרי העסק לא ניתן לאתר את מקור הנתק בין היוזמות והתוצאות. משום מה נראה כאילו אין מגע המייצר את “החשמל העסקי”.
הכל קיים אך אין התקדמות. בואו נבדוק רגע עד כמה אנחנו נוגעים ממש בידיים, בדברים החשובים לנו. ממששים, מלטפים, עוצרים לרגע כדי לשאוף פנימה לתוכנו.חוש המישוש חולש על פני האיבר הגדול ביותר בגוף. כאשר אנו רותמים את חיינו לטובת מטרה כלהיא אנו מגייסים את כישורי התכנון והחשיבה. אנו מתבוננים במטרות אלו. מקשיבים למידע אודותיהן. מדמיינים את טעם ההצלחה בפינו מריחים רמזים בדרך, עלינו לגייס את חוש המישוש ולחזור לגעת ולחוש את חיינו. כוחו של המגע לזהות תקיעויות,חסימות ומעצורים. ניתן לבדוק את הגבולות והפרדיגמות האישיות וכיצד אלו מעצבים את העצמי. הרשו לעצמכם לערוך ניסוי ביתי : בחרו מטרה חשובה בחייכם כרגע. בדקו באילו אסטרטגיות אתם נוקטים כדי להשיג אותן, איזה תפקיד ממלא חוש המישוש במהלך זה. הקדישו מידי יום זמן כדי למשש, ללטף, לחבק ולחוש את מושא המטרה או סימבול המייצג אותה. בריו אביירטו נעשה תהליך קבוצתי המסייע בעוצמה מוגברת בארגון ובעסק. סינרגיה של הכוחות מייצרים פריצות דרך והתקדמות.
ומה עם אהבה? ניסיתם פעם לשווק מוצר שאתם אוהבים חשים אליו “חיבה עזה,תשוקה,משיכה גדולה וחשק”? ריו אביירטו מעיר את האהבה בחיים.פותח את הלב באהבה לעולם.טווה וקושר מחדש את החוטים ביננו ובין הייעוד האמיתי .
תנועה מגע עסקים ואהבה-מה הקשר? ריו אביירטו כשיטה להתפתחות אישית, קבוצתית,ארגונית רואה את הקשר בבירור.כדי להגיע למימוש והגשמה מקסימלים עלינו להשתמש “בכל הציוד שקיבלנו בחיינו-גוף, נפש, רגש, רוח, לב, שכל”.

רינת לוי מנחה מטפלת ומאמנת אישית במרכז ריו אביירטו ישראל
מרכז ריו אביירטו מקיים סדנאות הפעלות והדרכות ההרשמה למסלול מנחים בשיטה בעיצומה.

——————————————-
מקור המאמר: http://www.Reader.Co.il

אודות הכותב:
מנחה קבוצות במרכז ריו אביירטו ישראל מטפלת ומאמנת אישית עסקית www.rioabierto.co.il

Check Also

עשרת הדיברות להצלחה בעסקים / יוספה דגן

עשרת הדיברות להצלחה בעסקים / יוספה דגן

  לכבוד חג השבועות, החג שבו קיבלו בני ישראל את עשרת הדברות, ריכזנו עבור בעלי …

איך עסק מגיע להצלחה? / יוספה דגן

איך עסק מגיע להצלחה? / יוספה דגן

שום דבר לא מבטיח את ההצלחה בעסק מלבד זה שבעל העסק יקח אחריות על עצמו. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן