7 כללים פיננסים לשמירה על כל עסק, וגם על המשפחה

להיות בעל עסק או יזם, דורש התמודדות עם קשיים ידועים וקשיים בלתי ידועים, על מנת להצליח בכל עסק יש מספר כללים שהם כללי הזהב להצלחה בעסקים.

הכלל הראשון חישוב הכנסה חודשית של המשפחה.

תבדקו עם יועץ המס שלכם או שאתם יכולים לבדוק בעצמכם מהי ההכנסה החודשית שדרושה למשפחה שלכם. הכי קל זה לבדוק דרך חשבון הבנק כמה כסף אתם מוצאים כל חודש עבור שכד דירה או משכנתה, חשמל, מים,ועד,קניות מזון, בגדים, בילויים ועוד בדקו את הסכומים בשנה האחרונה.  את הסכום שקיבלתם חלקו ב-12 תורידו מסכום זה 10% וזה הסכום שאתם צריכים למחיה שוטפת.

לדוגמה: נניח שסכום ההוצאה השנתי שלכם עומד על 200,000 ש”ח בחישוב חודשי 16,666 ש”ח בניכוי 10% שווה 15,000 ש”ח. תזכרו את הסכום הזה, מיד נעשה בו שימוש. כמו כן תזכרו את ה- 10% שהורדנו אשר בכלל מספר שבע נתייחס אליו.

הכלל השני הפרדה בין חשבון עסקי לחשבון פרטי.

תפרידו בין החשבון של הבית לחשבון של העסק. כאשר מכניסים את התקבולים של העסק לתוך החשבון הפרטי של הבית נוצר ערבוב בין חשבון עסקי ובין חשבון פרטי של הבית, תזכרו שלא כל התקבול שמקבלים בעסק שייך לנו, מתוך זה יש להפריש למע”מ למס הכנסה לבטוח לאומי ולהפרשות סוציאליות. ערבוב בין הכספים יוצר טעות מחשבית “כאילו” יש לנו הרבה כסף, אבל הוא לא ממש שיך לנו וכאשר נצטרך לשלם למוסדות לא יהיה לנו את הסכום כי כבר בזבזנו אותו, ולכן זה מוביל אותנו לכלל השלישי.

הכלל השלישי העברת “משכורת” קבועה.

זוכרים את הסכום שחישבנו בכלל הראשון, אז תעשו הוראת קבע מהחשבון העסקי לחשבון הפרטי, זו “המשכורת ” שלכם. אם הייתם שכירים בעסק של עצמכם זו המשכורת ועם המשכורת הזו אתם צריכים “לגמור את החודש”. כך יש יציבות בבית ומניעת עימותים בין בני הזוג.

כללים פיננסים לשמירה על העסק והמשפחה

הכלל הרביעי הפרדה בין הוצאות הבית והעסק.

הוצאה שהיא הוצאה עסקית יש לשלם מהחשבון של העסק, הוצאה שהיא הוצאה פרטית יש לשלם מהחשבון הפרטי, הוצאה שהיא הוצאה מעורבת, כמו הוצאת רכב, יש לבדוק האם היא יותר עסקית או יותר פרטית. אם היא יותר עסקית אז התשלום הוא מתוך החשבון העסקי, אם ההוצאה יותר פרטית יש לשלם מהחשבון הפרטי. שימו לב מדובר כאן על תזרים מזומנים עסקי, אין קשר בין זה ובין ההוצאות שאתם מגישים ליועץ המס שלכם, ליועץ המס תמשיכו להגיש את כל ההוצאות, הוא יודע לחשב את החלק היחסי של ההוצאה המוכרת לצורך הדיווח למס הכנסה.

הכלל החמישי– הפקידו הכל בבנק.

הפקידו את כל הכספים שאתם מקבלים לבנק, כולל כספים במזומן. נכון שזה נראה משונה להפקיד את הכספים במזומן ולאחר מכן למשוך מזומן מהבנק. יש לזה מספר סיבות: הראשונה כדאי שמנהל הבנק יראה את כל מחזור התקבולים של העסק, זה מראה על יציבות ויכול לעזור בקבלת קו אשראי. סיבה שניה, היא סיבה פסיכולוגית, כאשר יש כסף מזומן בארנק, הכסף זמין ומתפוגג. לכן הפקידו הכל בבנק.

הכלל השישי הפקדות פנסיונית כל חודש.

יש עדיפות של הפקדות פנסיוניות כל חודש גם מבחינה תזרימית וגם מבחינת ריבית דה ריבית וצבירת זכויות בפוליסה. תשלום חודש בחודשו צובר ריבית כל חודש מאשר תשלום חד פעמי בסוף השנה.

הכלל השביעי הפרשות לבלת”מים אחד לבית אחד לעסק והפרשה לקרן בטחון.

זוכרים את 10% מהכלל הראשון עכשיו זה הזמן להשתמש בו, פתחו פיקדון (מספר 1) והפקידו כל חודש את הסכום בדוגמה שלנו 1,666 ש”ח, סכום זה הנו עבור הוצאות לא מתוכננות של הבית בשנה 10% שווה 20,000 ש”ח שנצבר בקרן זו, זוהי רשת ביטחון עבור הבית בשוטף. אם הסכום לא נוצל בשוטף, אז יש לכם מתנה בסוף שנה לצאת לנופש או כל בחירה אחרת שהמשפחה תחליט.

בנוסף פיתחו פקדון נוסף (פקדון 2), זו תהיה קרן בטחון עבור המשפחה, מאחר ואנו יודעים כי זרם ההכנסות לא תמיד סדיר בעסק, אנו פתחים את הקרן לביטחון כלכלי של המשפחה, רצוי שבקרן זו נצבור בין 4-6 “משכורות” חודשיות, כאשר ההכנסות בעסק חו”ח פחתו נוכל להשתמש בקרן לצורך המחיה השוטפת. רצוי להתחיל עם הפרשות כל חודש סכום קטן ולצבור לפחות 6 “משכורות ” בקרן.  זוהי קרן בטחון שכאשר מפעילים אותה כל “האורות האדומים” צריכים להידלק בעסק.

פקדון נוסף (פקדון 3) זהו הסכום שאנו נכניס לפיקדון בחודשים שבהם הייתה הכנסה גבוהה, את העודפים אנו נכניס לפיקדון לצורך הון חוזר לעסק או לדברים בלתי מתוכננים בעסק. זוהי רשת ביטחון לעסק בשוטף.

 

כעת בדקו את עצמכם מספרית-

חשבו את ההכנסה נטו למשפחה, תוסיפו לזה את סכום פקדון מספר 1, תוסיפו את ההוצאות של העסק, תוסיפו את המסים שאתם משלמים גם מס הכנסה גם בטוח לאומי וגם מע”מ, תוסיפו את תשלומי הפנסיה וקרן השתלמות, תוסיפו פקדון מספר 2 ופקדון מספר 3 מה שמתאים לכם לחסוך. מה שקיבלתם זהו סכום המחזור הממוצע החודשי שאתם צריכים להביא כל חודש לעסק.

זה עושה סדר בראש, מה המחזור שאני צריך להביא לעסק כדי לשמור על רמת החיים שאני רוצה עבור משפחתי. איך אני מתכנן להביא את המחזור לפי חודשי השנה, כי לכל עסק יש את המחזוריות שלו , איך אני מתכנן את החופשות שלי בהתאם למחזוריות העסק ועוד.

 

בעסקים פלוס אנו עוזרים לבעלי עסקים להגיע להחלטה איך להגדיל את הביטחון הפיננסי גם של העסק וגם של המשפחה, אתם מוזמנים להתקשר כבר עכשיו ולקבל את הכלים עבור עסקיכם ועבור משפחותיכם.

Check Also

סופגניות

איך להעלות מכירות בחודש דצמבר

סוף השנה כבר בחודש הקרוב,ואנו מתלבטים איך להעלות מכירות בחודש דצמבר על מנת לסגור שנה …

לא

מכירות ללא מכירות

אומרים שמכירות זה  משהו שיש לך או אין לך , נולדים עם זה. זה לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן